TikTok’ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçiye İhtiyacım Var?

TikTok, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen bir sosyal medya platformudur. Bu platformda video içerikleri üreterek takipçilerinizden etkileşim alabilir veya ana sayfanızda karşılaştığınız videolara etkileşim verebilirsiniz. Aynı zamanda doğrudan mesaj sekmesinde dilediğiniz kullanıcılar ile iletişime geçmeniz ve onlarla görüşme sağlamanız mümkündür.

TikTok, sizlerin keyifli vakit geçirmenize ve sosyalleşmenize olanak sağladığı gibi aynı zamanda para kazanmanıza da olanak sağlar. Bu bağlamda TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusu pek çok kullanıcı tarafından sorulur. TikTok’ta para kazanmak için tercih edebileceğiniz birçok yöntem bulunur. Eğer canlı yayın açarak bağışlar ile para kazanmak istiyorsanız, minimum 1.000 takipçiye ulaşmanız gerekir. Creator Fund ile para kazanmak için elde etmeniz gereken takipçi sayısı ise 10.000 olarak belirtilmiştir.

TikTok’ta Para Kazanma Şartları

TikTok, kullanıcıların uygulamada geçirdikleri zamanı nakit paraya çevirebilmeleri amacıyla Creator Fund isimli bir program oluşturmuştur. Belirli şartları sağlayan kullanıcılar bu programa kaydolarak para kazanabilmektedir.  TikTok’ta para kazanma şartları şöyle sıralanabilir:

 • En az 18 yaşında olmak
 • Minimum 10.000 takipçiye sahip olmak
 • Son 30 gün içerisinde minimum 10.000 izlenmeye ulaşmış olmak

Yukarıda yer alan şartları sağlayan kullanıcılar, TikTok Creator Fund programına kaydolarak para kazanmaya başlayabilir. Kayıt işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi merak ediyorsanız, aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.

TikTok Creator Fund Başvurusu

TikTok Creator Fund programına başvuruda bulunabilmek için takip etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Aşağıdaki adımları uygulayarak Creator Fund başvurusunda bulunabilirsiniz:

 • Öncelikle TikTok uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayarak açılan sayfada ‘’Hesabımı Yönet’’ butonuna dokunmalısınız.
 • Karşınıza gelen ekranda ‘’Profesyonel Hesaba Geç’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Profesyonel hesaba geçiş yaptıktan sonra profil ayarlarını açmalısınız.
 • Profil ayarları sekmesinde yer alan ‘’TikTok Creator Fund’’ seçeneğine tıklamalısınız.
 • Karşınıza gelen sayfada ilgili kuralları ve hizmetleri kabul etmelisiniz.

Yukarıda yer alan adımları sırasıyla gerçekleştirdiğinizde kayıt işlemi tamamlanacaktır. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi kaydınızın başarılı bir şekilde alınabilmesi için gerekli şartları taşımanız zorunludur.

TikTok Takipçi Artırma Yolları

TikTok’ta para kazanabilmek için geniş bir kitleye hitap etmeniz gerekir. Az sayıda takipçisi olan hesaplar ne yazık ki TikTok’ta para kazanamaz. TikTok takipçi artırma yolları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • TikTok profilinizin benzersiz olduğundan emin olmanız gerekir. İçeriklerinizi oluştururken trende bağlı kalmalı ve oluşturduğunuz içeriğin kaliteli olduğundan emin olmalısınız.
 • Kitleniz ile iletişim kurmalısınız. Sizlere yorum yapan takipçilerinize yanıt vererek onlarla ilgilendiğinizi göstermelisiniz.
 • Takipçileriniz ile mesajlaşmaktan çekinmemelisiniz. İletişim kurduğunuz takipçileriniz sizleri takipten çıkarmak istemeyecektir.
 • Diğer kullanıcıların paylaşımlarına beğeni ve yorum gibi etkileşimler vermelisiniz. Böylece görünürlüğünüzü artırmanız mümkündür.
 • İçeriklerinizi doğru zamanda yüklemeye dikkat etmelisiniz. Peş peşe içerik yüklemek veya bu içerikleri yüklerken yoğun olmayan zamanları seçmek yanlış bir davranış olacaktır.
 • TikTok hesabınızı diğer sosyal ağlarda tanıtmalısınız. Böylece TikTok hesabınıza diğer platformlardan da takipçi çekebilirsiniz.

Yukarıda yer alan önerileri dikkate alarak TikTok hesabınızı kısa süre içerisinde daha fazla kullanıcıya tanıtabilir ve takipçi kazanabilirsiniz.

TikTok’ta Para Kazanma Yolları

TikTok’ta para kazanma yolları pek çok kullanıcı tarafından merak edilir. TikTok’ta canlı yayın açarak, iş ortaklığında bulunarak veya hesap satışı yaparak para kazanmanız mümkündür. Bu yollar aşağıda detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Canlı Yayınlardan Para Kazanmak

TikTok canlı yayından para kazanmak herkes tarafından bilinen bir yöntemdir. Sizler TikTok’ta 1.000 takipçiye ulaştığınızda artık canlı yayın açabilirsiniz. Canlı yayınınızı izleyen diğer TikTok kullanıcıları, sizlere jeton adı verilen bağışlar göndererek para kazanmanızı sağlayabilir. Ancak canlı yayınlardan para kazanabilmek için yeterli sayıda kitleye hitap etmeli, kitleniz ile aranızdaki iletişimi canlı tutmalısınız.

İş Ortaklığı ile Para Kazanmak

TikTok’tan para kazanmak için belirli bir kitleye ulaşmanız gerektiğini söylemiştik. İş ortaklığı ile para kazanmak genellikle geniş kitlelere hitap eden TikTok kullanıcılarını ilgilendirir. Eğer takipçi ve etkileşim sayınız çok yüksekse, firmalar ve işletmeler ile iş ortaklığı yaparak yayınlayacağınız reklamlardan para kazanabilirsiniz.

TikTok Hesabını Büyüterek Satmak

Kullandığınız TikTok hesabını belli bir takipçi sayısına ulaştırdıktan sonra müşterilerinize satarak para kazanmanız mümkündür. TikTok hesabını büyüterek satmak, günümüzde çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir.