Instagramda İstek Attığım Kişileri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da bazen dalgınlık yüzünden yanlışlıkla içerik beğenebiliyoruz, random harflerden yorum yapabiliyoruz ve hatta hesap takip edebiliyoruz. Bu durumda akıllara instagramda istek attığım kişileri nasıl görebilirim, gibi birtakım sorular geliyor. Bir hesaba takip isteği atıp atmadığınızı ve karşı tarafın bunu beklemeye alıp almadığını çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İşte, detaylar…

Instagram’da Gönderdiğim İstekleri Nasıl Görebilirim?

Instagram üzerinden bir kullanıcıya takip isteği atıp atmadığınızı, bu kişinin sizin isteğinizi reddedip etmediğini iki şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlardan biri bu kişinin kim olduğunu bildiğiniz zaman geçerli olmaktadır.

Eğer kullanıcının adını biliyorsanız ve bu kişi sizin için netse o halde kişinin profiline girerek takip isteğinizin durup durmadığına bakabilirsiniz. Bu kişi isteğinizi reddettiyse yeniden ‘Takip et’ şeklinde bir buton göreceksiniz.

Eğer herhangi bir kullanıcıyı Instagram’da vakit geçirirken takip edip etmediğinizi kontrol etme amacı güdüyorsanız o zaman farklı bir yoldan ilerlemeniz gerekmektedir.

  • Uygulamaya giriş yapın ve profilinizin olduğu sayfaya geçiş yapın.
  • Buradan Ayarlar menüsünü açın ve Güvenlik sekmesine dokunun.
  • Ardından Bağlantılar kısmına dokunmalısınız. Burada karşınıza Mevcut Takip İstekleri şeklinde bir bölüm gelecektir.
  • Bu bölüme baktığınız zaman şimdiye kadar istek gönderip de yanıt alamadığınız herkes eğer isteğinizi silmedilerse net bir şekilde görülebilmektedir. Bu istekleri teker teker dilediğiniz gibi kaldırabilirsiniz.

Eğer size takip isteği gönderen kişileri görüntülemek isterseniz de Ana sayfa’da yer alan kalp ikonuna dokunarak sizinle ilgili herhangi tüm ilişkileri (beğeni yorum, takip isteği vb.) görüntüleyebilirsiniz.