Instagram Sayfası Nasıl Büyütülür?

 Instagram hesap büyütme yolları merak edilen konulardandır çünkü Instagram oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Herhangi bir konuda veya direkt kendinizi ön plana çıkarmak istediğiniz zaman güzel bir Instagram profiline sahip olmanız gerekmektedir. Instagram sayfasına sahip olduğunuz zaman ise sayfanızı kitlelere ulaştırmanız gerekecek. Instagram sayfanızı daha çok büyütmek ve daha fazla insana ulaşmak için bazı yollar bulunmaktadır.

 

Sayfa Büyütme Yöntemleri

Instagram'da daha fazla insana ulaşmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Günümüzde insanlar Instagram üzerinden sayfalar açıyor ve bu sayfalar ile insanlara ulaşmaya çalışıyor. Kimileri kendi ismini markalaştırmak isterken kimileri de ürettikleri markayı insanlara duyurmak istiyorlar. Birçok kurum markasını Instagram'a taşıyarak sosyal medyada adını duyurmayı hedefliyor.

Instagram üzerinden satışların yapılmaya başlanması üzerine birçok marka Instagram üzerinde sayfa oluşturmaya başladı. Sayfalarının oluşturan kişi ve kurumların sonraki hedefi daha fazla insana ulaşmak ve kendi ismini duyurabilmek oldu. Böyle amaçları olan kişilerin de aklına Instagram hesabı nasıl büyütülür tarzında sorular geldi.

 Instagram üzerinden sayfa büyütmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler doğal yol ile büyüme ve takipçi satın alarak büyüme olarak ikiye ayrılır. Doğal yol ile büyüme de sosyal medya algoritmasının iyi bilinmesinden geçmektedir. Diğer büyüme yöntemi ise para karşılığında kalıcı olarak takipçi satın alımı anlamına gelmektedir.

 

Doğal Yöntemler ile Büyütme

 Sosyal medya üzerinden doğal yollar ile büyümeyi hedefleyen kişi ve kurumların sosyal medya algoritması hakkında detaylı araştırmalar yapması gerekmektedir. Instagram algoritması her geçen gün değişmekte ve güncellenmektedir. Şimdilik bildiğimiz algoritma ile Instagram sayfası nasıl büyür sorusunun cevapları şöyledir:

 • Oluşturduğunuz Instagram sayfasını sürekli güncel tutmalı ve yenilikçi olmalısınız.
 • İster kişisel hesabınız olsun ister oluşturduğunuz marka olsun sürekli içerik üretimi yapmalı ve insanların daha yoğun aktif olduğu zamanlarda paylaşımlarda bulunmalısınız.
 • Sürekli içerik üretimi yapmalısınız. Gerek fotoğraf çekimi olsun gerekse de video çekimi olsun günlük olarak paylaşımlarda bulunmalısınız.
 • Takipçileriniz ile aranızda samimi bir bağ kurmak sizleri daha fazla insana ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • Sürekli hikaye paylaşımlarında bulunun ve güncel müzikleri paylaştığınız fotoğraf ve videolara ekleyin.
 • Diğer sosyal medya platformlarında hesaplar açarak hesaplarınızı karşılıklı olarak büyütebilirsiniz.
 • Sizinle aynı konular üzerinde içerik üretimi yapan sayfaları takip ederek onların yollarını kendinize örnek alabilir ve kendinize özgün içeriklere yansıtabilirsiniz.
 • Sayfanız büyüme hızında çok yavaş olsa da pes etmeden içerik üretme konusunda istikrarlı olursanız başarı eninde sonunda gelecektir.

Yukarıda verilen önermeler Instagram sayfasını büyütmek için kullanabileceğiniz doğal yol ile büyüme yöntemleridir.

Takipçi Satın Alarak  Büyütme

 Instagram üzerinden sayfamı nasıl büyütebilirim diyorsanız bir diğer yöntem de takipçi satın alımıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gerekilen husus takipçi satın alacağınız sitenin güvenilir olmasıdır. Birçok site bu konuda insanları kandırmakta ve insanların parasını çalmaktadır. Güvenilir site bulduğunuz zaman takipçi satın alımı yapabilir ve sayfanızın daha fazla insana ulaşmasında büyük bir adım atmış olabilirsiniz. Takipçi satın alırken dikkat edilmesi gerekilen unsurların başında şunlar gelmektedir:

 • Instagram takipçi satın alacağınız sitenin güvenli ve tanınır olmasına dikkat edin.
 • Kimi takipçi siteleri gerçek olmayan takipçi satmaktadırlar. Takipçi satın alırken takipçilerin gerçek insanlar olduğuna dikkat edin.
 • Kimi sitelerden takipçi satın alındıktan hemen sonra takipçi sayısında düşüş gerçekleşmektedir. Bu konuda da dikkatli davranarak kalıcı takipçi satın almaya dikkat edin.

Bir Instagram sayfası nasıl büyütülür sorusunun cevabı bu iki yöntem ile verilebilmektedir. Sizler de Instagram üzerinde daha fazla insana ulaşmak istiyorsanız bu yöntemleri deneyebilir ve rahatlıkla sayfanızı büyütebilirsiniz. Böylelikle de ulaşmak istediğiniz kitlelere ulaşabilir ve sayfanızı daha fazla insana duyurmuş olursunuz. Instagram sayfası büyütme taktiklerini bu şekilde deneyebilirsiniz.